Роман Безсмертний у програмі "Право на владу", "1+1", 7 березня 2019 року

Як досягти миру на Донбасі? Чим більше конструктивних розмов буде серед політиків і суспільства, тим швидше держава виробить дієву стратегію і тактику. Скоро піде шостий рік війни, а Україні досі немає єдиної концепції реінтеграції захоплених ворогом територій.

Сьогодні дуже важливо, щоб всі інституції влади діяли за законом і виконували свої функції. Бо коли одна людина заміняє собою всю систему, порядку не буде. Президент – це Верховний головнокомандувач. Він не повинен бути і начальником Генштабу, і міністром оборони, і головою НБУ та ще й розпоряджатися бюджетом. По-друге, треба тримати порох сухим. Але як це зробити, якщо його або розікрали, або він мокрий?

Президент та його оточення всі ці роки заробляли на оборонному замовленні. А Верховна Рада – нічого не робила. У парламенту є функції контролю. Вона повинна була вже давно притягти до сесійної зали і міністра оборони, і директора «Укроборонпрому» і змусити їх прозвітувати. Оборона країни і безпека – це справа не тільки армії, а всього суспільства. Якщо влада не знає, як діяти, вона має діяти по закону. Натомість у нас починаючи з 2014 року були порушені всі закони, які стосуються оборони. Якщо влада буде якісно виконувати свої функції, тоді і армія буде сильніша, і підтримка України у світі більшою, і мир ближчим. Роман Безсмертний, "Право на владу", 7 березня 2019