За ситуацію із Супрун відповідальний парламент - Безсмертний

У ситуації із відстороненням від займаної посади в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун несе відповідальність парламент. Це свідчить про повний інституційний розвал у державі. Перекладати політичну відповідальність на суддю в даній ситуації неприпустимо. Про це в ефірі телеканалу АТР заявив кандидат у Президенти, голова партії «РУХ +380» Роман Безсмертний.   

«Два з половиною роки людина в статусі «в.о.». Парламент на це закриває очі. І до суду претензії пред’явити не можна, бо формально в нього були юридичні підстави прийняти це рішення. Насправді, коли з’явилися перші заяви до суду, профільний комітет Верховної Ради мав розібратися та внести зміни у закон, щоб не було подвійного трактування. Бо ситуація 50/50. Вона дає підстави діяти як в одну сторону, так і в іншу», - сказав він.

Безсмертний вкотре наголошує, що у нас парламентсько-президентська республіка. Тому претензію треба пред’являти більшості, яка цю ситуацію «допустила, приймає, погоджується і несе за це відповідальність». 

«Всі прекрасно розуміють, що погана ситуація в медицині. Її треба змінювати. Людина взяла на себе непопулярні кроки. В чому до неї претензія? Будь ласка, розберіться, що можна зробити з точки зору парламентського контролю. Третій рік фактично немає більшості, нікому брати не себе відповідальність, а суддю тепер зроблять крайнім», - зауважив він. 

Безсмертного «дуже лякає ситуація з парламентаризмом в Україні». Бо ми перейшли на парламентсько-президентську республіку, але «позбавили парламент контрольних функцій». Все дійшло до того, що навіть у день уряду немає кому слухати міністрів, бо по п’ятницях зала Верховної Ради майже пуста. 

«Інституційно в системі організації держави є колосальний провал. Якщо ми парламентська держава, то з центром виконавчої влади в уряді і повною відповідальністю уряду перед більшістю парламенту. Тоді і більшість перед суспільством відповідає. Те, що ми маємо сьогодні – це ситуація кругової поруки і повної безвідповідальності», - наголосив політик.

Безсмертний не виключає, що ситуація навколо Супрун – це одна з виборчих технологій Банкової, яка взяла під контроль судову гілку влади. І тепер за логікою технологів Президент захистить реформаторку.