При безініціативній політиці навіть сильна армія не допоможе - Безсмертний

Вирішення питання війни на Донбасі лежить у створенні нової моделі центральноєвропейської безпеки. Існуючі переговорні формати нежиттєздатні. Про це заявив майбутній кандидат у Президенти Роман Безсмертний під час дебатів у «Президентському клубі» на тему «Як повернути Донбас?». 

«Я принципово не вірю в те, що нинішні конфігурації системи континентальної, глобальної безпеки здатні сформувати відповідь по Донбасу. І апелювати до них - це заводити процес до рівня вирішення ситуації в Нагорному Карабаху, який триває вже 26 років. Така ж доля чекає на Будапешт+, Женева+ і т.д.», - сказав він. 

На його думку, «треба шанувати» діючі переговорні майданчики, але «ми вже не раз переконалися в нежиттєздатності цих інституцій». 

«Треба розуміти, що світ змінився. І Росія застосувала інструменти, які знаходяться за рамками існуючих правил гри. Ми стоїмо перед викликом створення концептуально іншого підходу формування моделі безпеки і в регіоні, і на континенті, і в світі. Місія України, яка пропустила через себе всі ці речі, пояснити це всім і розворушити світ», - наголосив він.

Безсмертний вважає, що слабкістю України її бездіяльність. Він переконаний, що будь-які зовнішньополітичні ініціативи, з якими Київ «давно мав би виступати та атакувати по всіх фронтах, вже давали б результат». 

З цього приводу політик згадав про втрачені контакти в Середній Азії, на Близькому Сході і окремо про Китай, який «на третьому році діяльності нинішньої влади практично розірвав всі стосунки з Україною». На його думку, це «один із унікальних, але загублених інструментів впливу на ситуацію, в тому числі на політику Росії». «В мене таке враження, що ці люди просто не читали підручників по геополітиці, і не розуміють, що таке Росія», - зауважив він.  

«Проблема в тому, що ми відсиджуємося в засаді. При такій безініціативній політиці не допоможе ні армія, ні будь-які внутрішні зміни. Нинішній світ потребує активності та навіть агресивності у відстоюванні своїх національних інтересів. Ми просто не розуміємо, як використати війну для того, щоб суб’єктивізуватися. І це претензія повністю сьогоднішньому політичному керівництву, бо всі необхідні інструменти для того, щоб впливати на ситуацію в центральній Європі на європейському континенті в України є», - наголосив дипломат.
 

Фото Олександра Косарєва