Над світом знову може нависнути загроза ядерної війни – Безсмертний

Скасування зустрічі президента США із президентом Росії під час саміт G20 означитиме, що не буде продовжено Договір про ліквідацію ракет малої і середньої дальності. А це може нести загрозу глобальній безпеці. Про це заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний. 

«Трамп скасував зустріч із Путіним. Офіційно – через українських моряків, захоплених в Азовському морі. А, можливо, й через колишнього юриста президента США Майкла Коена, який визнав, що дав неправдиві свідчення у справі про втручання Росії у вибори в Америці в 2016 році», - сказав він. 

При цьому політик звернув увагу на наслідки, до яких може привести такий крок. Він нагадав, що у Хельсінкі Путін і Трамп домовились, що саме на саміті G20 в Аргентині вони продовжать розмову про договір про ліквідацію ракет малої і середньої дальності. Дія цього документу, підписаного ще між СРСР і США у 1987 році, завершилась кілька місяців тому. Раніше Вашингтон неодноразово заявляв, що Росія порушує Договір. Кремль провину традиційно не визнавав і натомість звинувачував Вашингтон.

«Якщо дію Договору про РМСД не подовжать, це означатиме, що призупиняється й виконання Договору про СНО-3 (про стратегічне наступальне озброєння), підписане Медведєвим і Обамою. Бо ці документи пов’язані. І це вже не іграшки. Це означає, що світ може знову опинитися на порозі гонки озброєнь, ключем на старт якої стане вихід однієї зі сторін з Договору», - зазначив він.

«Так, в Україні війна. Для нас, українців, це сьогодні найголовніше питання. Але подивіться ширше! Саме Договір про РМСД – найголовніше питання Саміту в Аргентині. Над світом знову може нависнути загроза ядерної війни. Безпека – надто крихка річ», - наголосив Безсмертний.