Безсмертний: Законопроекти мають подавати не менше, ніж 20 нардепів

Запропонований кандидатом у Президенти Романом Безсмертним Конституційний акт передбачає зміну суб’єктів законодавчої ініціативи. Про це він повідомив в інтерв’ю «Gazeta.ua».  

«Конституційний акт визначає, що право вносити проекти законів мають: уряд, фракції Верховної Ради і не менш як 20 депутатів спільно», - заявив Безсмертний.

Він зауважив, що пункт про те, що законопроекти можуть подаватися не від одного нардепа, а лише спільною групою з не менш як 20 осіб, зроблений для того, щоб перестати смітити законопроектами. 

«Сьогодні їх неусвідомлено велика кількість у парламенті. І вони такі ж неусвідомлено неякісні. Має бути запобіжник, який вплине на цей вал дрібнолобістських ініціатив. До речі, якщо подивитися на досвід інших цивілізованих країн, то там близько 90% законопроектів подає уряд. У нас навпаки – депутати. Вони засмічують і знеціюють саму процедуру ухвалення законів. Тому Конституційний акт міняє суб’єктів законодавчої ініціативи», - наголосив він. 

Нагадаємо, що 13 березня кандидат у Президенти Роман Безсмертний презентував Конституційний акт, який має діяти протягом перехідного періоду, відведеного на створення нової Конституції. 

Верховна Рада має прийняти Конституційний акт. Далі парламент спільно із Президентом утворюють Конституційну комісію з підготовки нового Основного Закону, яка за рік має запропонувати новий проект. Ця робота проходить спільно у трикутнику «парламент – президент – громадськість». Проект нової Конституції має пройти громадське обговорення протягом півроку. Після цього Рада приймає нову Конституцію, а остаточно документ затверджується на Всеукраїнському референдумі.

На час перехідного періоду пропонується Президенту очолити виконавчу владу. Це тимчасовий крок задля єдності влади при створенні найважливішого документу для країни.