Безсмертний: Скільки не створюй НАБУ та НАЗК, воно не поїде

Боротьба з корупцією марна, якщо вона зводиться тільки до посадки корупціонерів і не ліквідовує самі причини корупції. Про це в інтерв’ю «Економічним новинам» заявив кандидат у Президенти Роман Безсмертний.

«Новостворені антикорупційні органи спрямовані на покарання корупціонерів. Але, на жаль, в Україні не усуваються причини корупції, сам ґрунт для її виникнення. Бездіяльний Фонд держмайна і Антимонопольний комітет не можуть наважитись на це. Доки ці структури будуть в такому безправному стані, до того часу в НАБУ, НАЗК, САП, Антикорупційного суду буде стільки роботи, що вони з нею просто фізично справитися не зможуть», - сказав він.

На його думку, скільки нових органів не створюй – хоч десять НАБУ і двадцять НАЗК – за нинішніх умов «воно все одно не поїде», бо немає правильного інституційного фундаменту. Тому Безсмертний вкотре наполягає на перезаснуванні держави, бо «треба правильно вибудувати інститути влади», щоб кожен з них виконував свої функції. 

«На прикладі боротьби з корупцією зверніть увагу, які органи прописані в Конституції України. Це Антимонопольний комітет і Фонд держмайна. Чи виконують вони свої конституційні повноваження? Ні. Бо у них по сім «няньок», а їхні керівники мусять слухатись і президента, і керівника уряду, і депутатів…», - зауважив політик.