Безсмертний презентував Конституційний акт, бо Конституція нелегітимна

13 березня 2019 року кандидат у Президенти України Роман Безсмертний презентував проект Конституційного акту. Цей документ розроблено групою фахівців на чолі з відомим конституціоналістом Володимиром Шаповалом. 

Безсмертний наголосив, що в Україні Основний Закон багато разів переписувався під кожного Президента, а останні зміни, з порушенням закону, було внесено 22 лютого 2014 року. Після того влада так і не повернулась у легітимне поле. Водночас деякі політики пропонують нові проекти Конституції, але ніхто не говорить про те, як забезпечити легітимність їхнього прийняття.  У запропонованому Безсмертним документі чітко розписано: хто, що, коли і як має робити на шляху прийняття нової Конституції. 

«Основний Закон має бути ухваленим у легітимний спосіб. А до цього моменту потрібен перехідний документ. Такий собі місточок між неконституційним теперішнім і впорядкованим майбутнім. Я пропоную Конституційний акт. Це своєрідна дорожня карта. Документ виписує правила організації держави в перехідний період і дозволяє розробити та запровадити в життя нову Конституцію», - наголошує кандидат в Президенти. 

На думку розробників, ухвалити Конституційний акт повинна Верховна Рада конституційною більшістю. Далі Парламент та Президент спільно утворюють Конституційну комісію з підготовки проекту нової Конституції. Вона розробляє проект протягом року. Після цього проект Основного Закону виноситься на обговорення в суспільстві, що має тривати протягом півроку. Далі проект нової Конституції ухвалюється Верховною Радою. Потім затверджується на Всеукраїнському референдумі. У разі неприйняття парламентом цього рішення, передбачено, що призначити Всеукраїнський референдум може безпосередньо Президент. 

«На час перехідного періоду саме Президент має взяти на себе всю відповідальність за перезаснування держави і привести країну до нової моделі. Я бачу Україну парламентською державою. В новій Конституції ключовою частиною мають бути права людини. Що стосується органів влади і так далі, це має бути означено, проте детально виписано в законах», - наголосив Безсмертний. 

За його словами, Конституційний акт стане фундаментом для побудови іншої моделі виконавчої влади, іншого парламентаризму, іншого місцевого самоврядування, робота яких буде зорієнтована на Людину.

Конституційний акт (повний текст)