Безсмертний підписав Декларацію на захист свободи слова

Кандидат у Президенти, голова партії «РУХ +380» Роман Безсмертний підписав Декларацію на захист свободи слова. Захід відбувся в Національній спілці журналістів України, яка стала ініціатором акції напередодні президентських виборів. 

«Сьогодні в Україні існує суб’єктивістська модель держави, яка диктує фактично все, в тому числі інформаційну політику. Україна мусить пройти процедуру перезаснування держави, яка відобразиться на всьому – впливі суспільства на державу, на ролі еліти в суспільстві, чиновника та політика. На розв’язанні таких питань як війна, корупція, злидні. Драйвером цього може бути саме журналістське середовище», - сказав він під час дискусії із представниками ЗМІ. 

Безсмертний також наголосив про необхідність створення Кодексу відносин між журналістом та чиновником задля об’єктивного висвітлення інформації та налагодження діалогу між владою та суспільством.

«Істеблішмент в Україні знищено. У нас немає класу цивілізованого чиновництва в доброму розумінні цього слова. Це першопричина того, що не тільки у журналістів, а й у звичайних громадян не виходить спілкування із чиновниками. Вони закриті від людей», - зауважив він. 

Нагадаємо, що Декларація на захист свободи слова передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, проводити публічні звіти про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо.

Фото Олександра Косарєва