Закріплення курсу до ЄС та НАТО має бути залізобетонним, щоб його не змінила будь-яка влада - Безсмертний

Рішення Верховної Ради про закріплення в Конституції курсу України до ЄС і НАТО правильне. Але потребує подальшого доопрацювання, щоб унеможливити зміну курсу будь-якою владою. Про це заявив кандидат у Президенти України, один із авторів Основного Закону Роман Безсмертний.

«Перспектива вступу до ЄС та НАТО – це тема стабільності і безпеки України. У 2007 році відмова Україні у здобутті Плану дій щодо членства в НАТО призвела в подальшому до російської агресії. Тому сьогоднішнє голосування – абсолютно правильна річ з точки зору визначення євроатлантичного курсу. Хоч воно не прискорює і не уповільнює наш рух до НАТО», - сказав він. 

Водночас Безсмертний звертає увагу на спосіб прийняття цього важливого для держави рішення. Він переконаний, що внесення змін до статей Основного Закону, які регулюють діяльність Президента, Уряду та Верховної Ради недостатньо. Адже Конституція в інших розділах не дає Україні права участі у наддержавних структурах. 

«Впевнений, що зміни треба вносити і до першого, засадового, розділу Основного Закону, як це зробили інші країни. Зокрема, передбачити можливість делегування частини суверенних прав, тобто частини компетенції держави, ЄС і НАТО. Саме таким шляхом пройшли всі інші країни-члени цих організацій. Інакше – це дуже крихкий лід і привід для противників євроатлантичної інтеграції спробувати заблокувати цей курс, розвернути країну в інший бік», - наголосив він. 

Безсмертний застеріг, що в Україні існує практика «легко ухвалити закон, а потім його змінити». Тож сьогоднішнє рішення парламенту може стати «приводом для тяганини в КС тих, хто виступає проти євроатлантичного вибору». 

«Немає жодної гарантії, що в разі зміни влади Конституція не буде змінена вчергове, наприклад, на референдумі. Зміни в Основному Законі мають бути залізобетонні з юридичної точки зору і не мати зворотного характеру», - переконаний кандидат у Президенти.