«РУХ +380» братиме участь у парламентських виборах

Нова партія «РУХ +380» має намір взяти участь у парламентській кампанії 2019 року. Про це в інтерв’ю «Gazeta.ua» заявив голова партії, кандидат у Президенти України Роман Безсмертний.

«Будемо брати участь у парламентській кампанії-2019. Саме у партії кується команда і просіваються кадри. Я дуже хочу побудувати партію, яка була б дієвою десятки років. Ми маємо повернути в політику фахівців», - сказав він.

За його словами, головна мета партії стати не лише «кузнею управлінських кадрів», а й отримати владу як інструмент, який дозволить поставити людину у центр уваги. Бо партія в класичному розумінні – «це посередник між людиною і владою». 

Усі нині існуючі в Україні партії він називає не інакше, як «350 імітацій». «Назвіть мені хоч одну, яка не є партією вождя, не є бізнес-проектом або структурою закритого типу. Усі вони вибудувані для одного корисного мотиву – прийти до влади і там між собою розподіляти ресурси», - констатував Безсмертний.

Водночас він наголосив, що не збирається бути партійним вождем, а є лише ідейним натхненником створення «РУХу +380». Для нього принципово «вибудувати абсолютно іншу модель партії» новітнього зразка, за горизонтальним принципом та без ієрархічного підпорядкування. 

При цьому Безсмертний зізнався, що отримував пропозиції про купівлю документів уже зареєстрованих партій за 40-50 тисяч доларів, але сказав своє «категоричне ні». 

«Ми починаємо з чистого аркуша. Нам доведеться ще самим навчатися цій роботі та складати іспит на виборах. Іноді боротися самим із собою і зі всім, що знали про партії раніше», - сказав він. 

Відповідаючи на питання щодо виникнення оригінальної назви партії «РУХ +380», він сказав, що більшість політиків встигли оббрехати майже всі слова у назвах політичних сил. А «рух – це чудово, бо це «двіж». Комбінація +380 – це міжнародний код України. «Така назва запам’ятовується, є сучасною. І дуже добре вказує, до чого ми маємо рухатися – до Великої України зі знаком плюс», - вважає Безсмертний. 

Нагадаємо, установчі збори партії «РУХ +380» відбулися у Києві 26 лютого. Учасники зборів обрали Безсмертного головою партії. Зараз, як цього вимагає закон, триває процес збору підписів по всій Україні на підтримку створення партії. Після цього «РУХ +380» подаватиме документи для реєстрації у Міністерстві юстиції.