Президент не договорює щодо звільнення військовополонених - Безсмертний

Україна веде недостатню роботу для визволення полонених моряків та інших бранців Кремля. Для переговорів з Росією у цій ситуації має бути призначена уповноважена особа, яка посилить позиції української сторони. Про це в ефірі NewsOne заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний.

«Тема повноважного діалогу між Києвом та Москвою - вкрай необхідна річ. Є Тристороння контактна група, є чотиристоронній Нормандський формат, є двосторонній Вашингтон-Москва. Зараз двостороннього україно-російського діалогу немає ні по затриманих моряках, ні по кораблях, ні по ситуації в Донбасі та в Криму. Його не існує в принципі», - сказав він. 

Безсмертний переконаний, що зрушити з місця ситуацію зі звільненням військовополонених міг би варіант, коли б цю місію було делеговано «особі, наділеній повноваженнями приймати рішення». За його словами, це важливо за нинішніх обставин, коли між президентами Росії та України відсутні будь-які контакти. При цьому політик вкотре зауважив, що такою людиною міг би бути міжнародний посередник, зокрема спецпредставник по Україні Держдепу США Курт Волкер. 

«Цей діалог важливий щодо військовополонених. Вкрай необхідно задіяти Женевські конвенції, бо все, що робить на сьогоднішній день Російська Федерація – це порушення міжнародних документів в частині затримання, утримання, слідства, осудження. Це той аргумент, який може використовувати українська сторона, щоб спонукати світ до певних дій. І використовувати для цього всі необхідні майданчики», – вважає він.

На запитання ведучого, чи є у Порошенка конкретний план по звільненню військовополонених, Безсмертний сказав: «Президент тут не договорює, наскільки він може впливати на цю ситуацію. Якби існував такий план дій, то була б призначена уповноважена особа чи принаймні країна-посередник для ведення таких переговорів. Це дало б можливість розблокувати цей процес». 

При цьому Безсмертний вважає надуманою «монополізацію» на звільнення військовополонених. «Порошенко знає, що з Кремлем контактує чимало осіб. А у зв’язку з тим, що питання так чи інакше дотичне до виборів, може трапитися так, що поїде хтось і за руку приведе когось. Це може серйозно вплинути на мінливий український політичний настрій», - зауважив політик.