Безсмертний сподівається на дебати, попри звільнення Аласанії

Кандидат у Президенти Роман Безсмертний виступає за реформування суспільного мовлення, державних та комунальних друкованих ЗМІ, а також за фінансову прозорість медіавласності. Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Детектор медіа».  

«Покладав великі надії на реформу суспільного мовлення. Вважаю, що розпочата вона була на хвилі емоцій Революції гідності і мала шанси на успіх. Попри спротив старої системи, багато хорошого зуміли зробити. Ця реформа підтримана донорами, міжнародними організаціями, громадськістю і не може бути зупинена», - сказав він. 

Безсмертний стурбований тим, що напередодні виборчої кампанії був звільнений глава Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія. «Справа не в його персоні, а в тому, що реформі дали «стоп». Жодна влада в Україні не була зацікавлена в суспільному мовленні. І сьогодні ті, хто ухвалив рішення по Зурабу, такими непродуманими, емоційними діями можуть повернути нашу державу в учорашній день», - зауважив він. 

Політик також наголосив, що дуже важливо, аби відбулись заплановані дебати між кандидатами в президенти. На його думку, прерогативою суспільного мовника (єдиного незалежного від жодного власника) є те, щоб неупереджена інформація була донесена до виборця. 

Він вважає, що механізмом стримування розвитку цієї реформи є система фінансування з держбюджету. Тож  необхідно «поставити на порядок денний нову модель фінансування», тим більше «вона вже розроблена».   

Крім того, Безсмертний звернув увагу на те, що на Суспільному не віднайдено нових форматів і підходів до висвітлення думок різних політиків. «В усіх регіонах, де я був за останні півроку, чув одне від представників цього каналу: у нас заборона на політику. Я вважаю, що це хибний шлях!», - наголосив політик.

Кандидат у Президенти також наполягає на фінансовій прозорості медіавласності, бо достеменно ніхто не знає про реальних власників та походження коштів. Часто українські медіа відробляють саме російські гроші. «Це особливо небезпечно в умовах війни. Інформаційна війна – чи не найнебезпечніша із воєн! І непрозорість – її базова зброя», - зазначив він. 

Безсмертний за роздержавлення друкованих ЗМІ. За його словами, на цих президентських виборах «картина по друкованих ЗМІ шокує», бо дуже велика кількість населених пунктів залишилися без жодної газети: стару роздержавили, вона не вижила, а альтернатива відсутня. 

«Війна та реформи, що стоять на глиняних ногах, серйозно позначаються на якості перебігу виборів. В нинішній ситуації ЗМІ – це потужна зброя. Зброя може захистити, а може вбити. Все залежить від того, в чиїх вона руках», - застерігає Безсмертний.