Безсмертний: Недолік нового мирного плану по Донбасу – ставка на вибори

Міжнародні інституції нарешті визнали юридичну нікчемність та неможливість реалізації домовленостей в рамках Тристоронньої контактної групи. Так прокоментував політик Роман Безсмертний появу нового плану мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який повинен замінити Мінський процес. 

«Я від самого початку говорив, що альтернатива Мінську є. Складність та неможливість реалізації Мінських домовленостей через правову нікчемність була очевидною. Вони не підписувалися, не ратифікувалися парламентами, під них не виділялися ресурси. Тому невипадково в нових пропозиціях є формалізація цього процесу, аж до створення Агентства по відбудові Донбасу», - сказав він.

На його думку, дуже добре, що в новому мирному плані прописано роль ООН «як лідера цього процесу» та залучено до роботи Спецпредставника цієї організації. Політик схвалює комбіновану (військову та поліцейську) силову складову спільної місії ООН та ОБСЄ.

Водночас звертає увагу, що ставка знову робиться на вибори. «Недолік цієї пропозиції - знову ставка на вибори. Присутність регулярних військ на Донбасі робить неможливим початок політичного процесу. Всі знають, що цього не можна робити, поки не вирішені всі безпекові питання», - зазначив він.

Тому Безсмертний вважає, що треба всім подякувати за зроблену роботу, але  є необхідність «серйозно попрацювати над цим документом». 

При цьому політик звертає увагу на те, чому новий план був оприлюднений саме зараз, за два місяці до президентських виборів в Україні. 

«Чому ці речі оголошені під час виборчих перегонів? ОБСЄ при всіх їх інтересах – це досвідчені люди, які добре розуміють коли і що робити. Чи це прохання до кандидатів в президенти дати відповіді і взяти на себе зобов’язання? Чи може запропонований мирний план – це альтернативна відповідь Росії, яка планує втручатися у виборчий процес?», - зауважив він.

Нагадаємо, що спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Мартін Сайдік в інтерв’ю австрійській газеті Kleine Zeitung оприлюднив деталі нового плану мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Він передбачає спільну місію ООН та ОБСЄ (з військовим та поліцейськими компонентами і міжнародною адміністрацією на території ОРДЛО). Крім того, планується створення Євросоюзом Агентства з відбудови Донбасу. Новий план мають затвердити країни «Нормандської четвірки» – Україна, РФ, Франція та Німеччина.