Безсмертний: Миротворча місія – основа для нового формату переговорів по Донбасу

Україні необхідно пропонувати зміни до формату Мінського переговорного процесу. Поштовхом до цього може стати робота над введенням на Донбасі миротворчої місії під егідою ООН. Про це заявив кандидат у Президенти Роман Безсмертний, коментуючи заяву спецпредставника Держдепу США Курта Волкера щодо виконання Мінських угод. 

«Не працюючи по питаннях зміни формату та внесення пропозицій до Мінських угод, ми не зрушимо з місця. І якраз миротворча місія може стати тією основою, на якій буде започатковано новий формат переговорів. При цьому абсолютно не має значення, як ви його назвете – Мінськ-3 чи Женева», - сказав він. 

За словами Безсмертного, «моління на Мінські угоди є свідченням того, що досі немає усвідомлення неможливості їх реалізації». 

«Зрозуміло, що є спротив Росії. Та якщо ми хочемо вирішити цю проблему, то маємо працювати, ініціювати, пропонувати. Не можна займати позицію, коли один президент взагалі не хоче нічого робити, а другий каже: якщо так, то ми теж нічого робити не будемо», - вважає політик. 

Безсмертний переконаний, що миротворча місія на Донбасі має бути комбінованою, і вона можлива виключно під егідою ООН. Водночас політик зауважив, що ситуація на Донбасі та в Криму настільки складна, що навряд чи можна копіювати приклади, які вже були застосовані у світі. 

Нагадаємо, що спецпредставник Держдепу США Курт Волкер на прес-конференції в Києві сказав, що один із способів для втілення Мінських угод полягає у започаткуванні миротворчої місії під егідою ООН, щойно Росія буде готова вивести свої сили і повністю виконати Мінські угоди.