Безсмертний: Автономія Донбасу загострить конфлікт

Не існує жодних юридичних підстав для створення автономії на території окупованого Донбасу. Про це заявив політик Роман Безсмертний, коментуючи пропозиції деяких політичних діячів реалізувати цей план.  

«Жодних підстав, в тому числі етнічних чи національних для проголошення на Донбасі якоїсь автономії не існує. Я зараз кажу всім охочим: хочете мати відтермінований ще гостріший конфлікт – займайтесь автономією. Хочете створити нормальні права та умови для людей – шукайте відповідь у місцевому  самоврядуванні», - сказав він.

За його словами, більшого безглуздя, ніж територіальна автономія заради територіальної автономії, світ не знає. «Донбас – це частина українського народу, яку хтось ззовні чомусь намагається виділити в автономію. Не треба з цим грішити. Насправді – це буде клітка, в яку посадять людей з окупованих територій, підтримуючи їх організований конфлікт з Україною. І смикатимуть весь час за цей гачок», - наголосив він. 

При цьому Безсмертний зауважив, що йому тепер зрозуміло, чому саме зараз представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік оприлюднив свій мирний план по Донбасу. «Схоже, він був поінформований про той посил, який озвучить Росія вустами Медведчука. Можна стверджувати, що тема Донбасу буде розіграна під час виборчих перегонів в Україні», - сказав він. 

Політик також звернув увагу на те, що проведення в один день форуму Петра Порошенка та з’їзду «Опозиційної платформи - За життя», де Медведчук оприлюднив свою пропозицію щодо автономії, - це не співпадіння, а продумана тактика.

«Медведчук та Порошенко як опоненти були обізнані про основні меседжі один одного. Вчора Лівий берег Дніпра дивився одні телеканали, а Правий – інші. Такий досвід Україна вже мала. Хочеться вигукнути: Схаменіться! Не рвіть Україну навпіл!», - застеріг політик.