Інтерв'ю

Безсмертний: У першому турі точно є серед кого вибирати

Роман Безсмертний вперше балотується у Президенти України. Соціологи не дають йому високих електоральних балів. Та він каже, що одне з його завдань - інфікувати ідеями еліту і створити альтернативу політичним "котам у мішках". Вважає, що у президентському кабінеті за кіноафішею не сховаєшся ні від обов'язків, ні від виборців.

Після президентської кампанії Безсмертний готуватиметься до виборів у Верховну Раду. Тим більше, що роль парламенту після нинішніх перегонів посилиться.

Роман Безсмертний: Мовчання Вакарчука може дорого обійтися для країни

Романа Безсмертного можна віднести до сірих кардиналів української політики. Починаючи з 1994 року, коли у віці 28 років він вперше став народним депутатом, Безсмертний переважно стояв за лаштунками політичної сцени. При цьому був режисером та учасником ключових подій держави: зокрема, писав Конституцію, 5 років представляв президента Леоніда Кучму у Верховній Раді, очолював виборчий штаб Віктора Ющенка, був віце-прем'єром в уряді Юлії Тимошенко та послом України в Білорусі.

Роман Безсмертний: Україна повинна почати говорити з Росією

Як вирішити проблему Донбасу? Чому Україна повинна розпочати прямі переговори з Росією? Що робити з інтеграцією в НАТО? Для чого Україні автономія кримських татар? Якою має бути адміністративно-територіальна реформа? Про це та багато іншого у бесіді Юрія Романенка з кандидатом в Президенти України Романом Безсмертним.

Давайте почнем з питань, які мені, от поки я їхав, мені усі кидали: чому ви наїхали так на Зеленського?

Роман Безсмертний: «Німеччина й Росія домовилися поділити Європу. Україні треба перемогти у війні»

Донбас – це наша проблема, нам її вирішувати. Треба рухатися шляхом його безпечної реінтеграції. Формувати нормативну базу, бути активним у дипломатичному плані. Маємо виступати як постійний ініціатор. Продукувати ідеї, розробляти конфігурації, пресингувати, – вважає політик і дипломат, кандидат у президенти Роман Безсмертний

У лютому минули п'яті роковини розстрілів на Майдані. Як змінилася за ці роки країна? І чим став для неї Майдан?

Безсмертний: "Я готовий бути перехідним президентом"

З оборонного бюджету розікрали сотні мільйонів гривень, бо ніхто у владі не несе відповідальності за мародерство. Треба міняти систему управління. Проводити шокову терапію, бо інакше розвалимось по частинах. Таку думку в інтерв'ю Gazeta.ua висловив кандидат у президенти 53-річний Роман Безсмертний.

Роман Безсмертний: Треба говорити про розвиток, інституції. А нам з білбордів обіцяють, що «все буде зашибісь»

Кандидат у президенти Роман Безсмертний на вибори – і президентські, і парламентські – йде не з порожніми руками. З минулого року він разом із групою юристів готував Конституційний акт, який сьогодні, 13 березня, має презентувати.

Ще влітку минулого року, Безсмертний розповідав про концепцію цього документу. «Робочою групою під керівництвом юриста, екс-глави ЦВК Володимира Шаповала підготовлено Конституційний акт. Це перехідний документ. Його завдання - забезпечити підготовку, прийняття і реалізацію в Україні нової інституційної моделі держави», - розповідав він.

На 10 незручних питань від правозахисників відповідає кандидат в Президенти Роман Безсмертний

  1. Чи потребує змін розділ ІІ Конституції  України «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина»? Якщо так, то яких?

Вважаю, що так. По-перше, в цьому розділі немає прописаних обов’язків громадянина. Я переконаний, що в Україні треба вводити голосування на виборах як обов’язкове. Це стосується також участі у референдумах. По-друге, необхідні деякі «косметичні» зміни цього розділу. Суть їх полягає в тому, аби забрати звідти махровий совок, який зберігається у багатьох статтях ще з 1996 року.

Роман Безсмертний: "Нам досить майданів. Треба засукати рукава і працювати"

Навесні роботи в селі ­багато. Та для мене фізична праця — це розвантаження від важких думок, які не полишали взимку, — каже 53-річний Роман ­Безсмертний, політик, дипломат, кандидат у президенти України.

Безсмертний: Я кажу нашій владній еліті: отямтеся, 6 млн стволів на руках людей, мільйони набоїв – це дуже й дуже багато

Чому неможливе об'єднання з іншими кандидатами в президенти, хто і навіщо штучно розпалює ворожнечу всередині України, як віддерти олігархів та корупціонерів від держбюджету, що спільного між Петром Порошенком та Рінатом Ахметовим, чи усвідомлює політична еліта, що у людей на руках майже 6 млн одиниць зброї, чому для перемоги у війні з Росією українській владі як мінімум треба знати, хто такий Вернер Гейзенберг, і скільки років знадобиться для реальної зміни системи.

Роман Безсмертний: Питання повернення Криму може бути вирішене лише через кримських татар

Кандидат у президенти України, який представляв офіційний Київ у політичній підгрупі Тристоронньої групи з врегулювання ситуації на Сході України в ексклюзивному інтерв’ю виданню «Економічні Новини» розповів про своє бачення вирішення конфлікту на Донбасі та реальних механізмах повернення Криму до складу нашої держави, а також про свої переконання що, окрім прагнень стати членом Північноатлантичного Альянсу (НАТО), Україна зобов’язана ініціювати створення Балто-Чорноморського воєнно-політичного союзу