Чому ми створюємо «РУХ +380»

Українська політика давно перетворилася із мистецтва управління державою на шоу. Нам вбили в голову, що порядній знаючій людині там не місце. Такі правила гри встановили ті, хто потрапляє у владу, аби красти та брехати.

Ми кидаємо виклик існуючій політичній системі. Нова партія «РУХ +380» буде базуватися на ціннісних орієнтирах. Наше завдання навчати, виховувати фахівців, і лише потім делегувати у владу кваліфікованих політиків. Нова політична сила повинна нести відповідальність за свої кадри на всіх посадах. Тільки за таких умов ми збудуємо партію новітнього зразка, а не КПРС.

Нинішня політика та політики, які її уособлюють, породили колосальну прірву між людиною і державою, між суспільством та владою. Є лише один спосіб це ліквідувати – кардинальна зміна політичної системи. Її основою є політичні партії, тому конче необхідно створення здорових політичних сил, які здатні це зробити і які мають найголовніше - довіру людей.

Українська політика поділилась на чотири великі групи. Одні – крадуть. Друга – брешуть. Третя універсальна група – і крадуть, і брешуть. І є добропорядні люди, «сором’язлива» група. Вона не знає, як побороти ці дві третини. Добропорядна людина в політиці відчуває себе чужою. Нам доведеться подолати наш «сором» і боротися за владу, тому що це спосіб вирішення проблем. Ми маємо викинути із політики брехунів та злодіїв. Це має зробити політична партія.

Які б ми рецепти не шукали, лише багатопартійна система – це основа будь-якого демократичного суспільства. Тільки життєдайна партія здатна готувати кадри, вести предметну дискусію навколо вирішення складних питань державного масштабу. Бо їх невирішення призведе до того, що зараз весь світ спостерігає у Венесуелі. Ця дорога сьогодні може привести і Україну до катастрофи. Треба робити вибір між брехнею та правдою, між злодійством та добропорядністю.  

Головною цінністю є Людина. Саме навколо неї має працювати вся інституційна система держави. Тому ми обрали ідею неоконсерватизму. По суті, це сучасний республіканізм. Ціннісні орієнтири – Свобода. Людина. Праця.

Чому я ініціюю створення політичної сили саме зараз? Будь-яка політика має бути замовлена. Здавалось, наближаються вибори, йде складна дискусія і людям важко визначитися. Та саме в цей момент все дуже добре проявляється. Видно всіх, хто йде до влади красти, хто, крім влади, нічого не бачить, а хто йде вирішувати проблеми. Ми не можемо заганяти себе далі у ту прірву, бо вона розриває нас. Вибори – це сито, яке може просіяти і показати, хто є хто у нинішній ситуації.

Що ми маємо зробити на цьому шляху? Перше – змінити правила гри. Я готовий вести за собою, навчати, бути ініціатором нового політичного руху. Але ні в якому разі вождем зразка КРПС, як це є у решті існуючих партій.

Друге – позбутися радянської традиції будівництва політичної партії. Протягом місяця з часу оприлюднення Маніфесту «Про майбутнє», мені надійшло чотири пропозиції щодо продажу документів політичних партій. Адже організаційна структура дозволяє продавати статутні документи та мертві душі. Ми від початку відмовилися йти цією дорогою. Започатковуємо партію з чистого аркуша. Нам треба пройти всю юридичну процедуру, яку вимагає закон України «Про політичні партії». Відчути, як люди реагують на це, наскільки вони підтримують наші ідеї.

Третє – маємо використати інноваційний підхід до розбудови нової політичної сили. Вже давно цивілізований світ забув про ієрархічну систему організації політичних партій, які діють за принципом «я начальник, ти – дурак». Наше завдання – побудувати мережеву політичну систему, при якій реалізується свого роду онлайн режим постійної участі громадян у прийнятті важливих рішень. Тоді ця життєдайна структура, побудована за принципом горизонтальних політичних мереж, здатна забезпечити прийняття рішень на всіх рівнях, на всіх етапах і по всіх проблемах. Власне це дасть можливість швидко формувати рецепт в будь-якій ситуації, починаючи від війни, закінчуючи політичною моделлю. Члени партії матимуть безпосередній стосунок до формування остаточного варіанту програми, прийняття важливих рішень. При цьому ухвалення зважених рішень також неможливе без існування внутрішньопартійної опозиції. 

Четверте – сформувати команду, в якій люди знають один одного в роботі, відчувають плече один одного та мають спільну мету. Літо та осінь ми провели в зустрічах із людьми. Скрізь запитували, якою буде команда. Але хто сказав, що десяток відомих прізвищ, названих кандидатом, – це успіх та щастя? Ні, так не буває! Тільки робота та знання є мірилом для формування дієвої команди.

П’яте – залучити та виховати нові кадри, навчити їх мистецтву управління державою. Нам потрібні нові молоді сучасні люди. Тільки політична сила через навчання молоді та підбір досвідчених людей зі знаннями, з величезною енергією до праці здатна сформувати таку команду.

І на останок. Вибори – це екзамен. Тому доведеться вчитися, працювати і здавати його в стислі терміни. Проте найважливіший екзамен – випробування владою. Там часто збиваються ціннісні орієнтири, з’являється багато спокус. Звідси завдання не лише будувати політичну силу, не тільки вчити політиків, не тільки знаходити відповіді на питання, а й нести відповідальність за ціннісні орієнтири своїх представників у владі. Тоді можна говорити про те, що на нас очікує успіх.

Бажаю нам всім пройти цією складною дорогою і досягти результату! Кому близькі наші ідеї та принципи – приєднуйтесь до нашої команди!

Анкета учасника створення партії «РУХ +380»

Пропозиції до програми: ruhplus380@gmail.comИсточник: https://censor.net.ua/b3108778

Роман Безсмертний, спеціально для "Цензор"