Блог

Роман Безсмертний: Я поганий актор

За багато років у політиці я зустрічався з багатьма молодими людьми, які тільки починали свій політичний шлях. Багато хто підтвердить: перше, що я їм говорив, - збережіть самих себе. Не хиліться за політичним вітром, який влітатиме у кожен із ваших кабінетів. Не піддавайтеся штормам. Що би не було і як би не було – збережіть себе.

Залишатися самим собою, бути вірним своїм переконанням – це одне з найважчих завдань у політиці. Не місце вашого сидіння має визначати вашу позицію. А навпаки.

Людина: не витратний матеріал, а головна цінність держави

Нещодавно Українська Гельсінська спілка з прав людини надіслала мені як кандидату в президенти 10 незручних питань, які стосувались прав людини. Яким же було моє здивування, коли дізнався, що з довгого переліку кандидатів свої відповіді надали лише 5. Всі інші проігнорували запитання провідних правозахисників. Тема захисту прав людини не залишає місця для популізму і брехні. Ось чому вона непопулярна на цих виборах.

Конституційний акт – дорога до легітимної Конституції

Конституція України перебуває в напівмертвому стані! Після того, як 22 лютого 2014-го, коли Верховна Рада нашвидкуруч, без обговорення в комітетах, прийняла Закон України «Про відновлення дії окремих положень Конституції», у нас немає легального тексту Основного Закону. Зрозуміло, що тоді була складна ситуація. Але ж у влади було цілих п’ять років, щоб повернути Основний Закон у легітимне поле. Цього не було зроблено!

Боротьба з корупцією: чому воно не їде і що робити

За останні роки в Україні створено чимало антикорупційних органів. НАБУ, НАЗК, САП, ДБР, почато роботу по Антикорупційному суду. Здавалось би – ну все, стільки органів і ресурсу кинуто на боротьбу з корупцією, тепер її точно подолають. І наче все є: відповідне законодавство, штатна структура, бюджет для цих органів. А воно не їде - і все.

Чому? Причина в тому, що зміни проведені лише поверхово. Допущена помилка у самому фундаменті. Можна створити ще три НАБУ і чотири НАЗК, але результату не буде. Бо все будується на старій інституційній основі. Так ми корупцію не подолаємо.

На межі екологічної катастрофи. Чи треба нам шукати планету "Б"?

Українці вимирають. Швидше, ніж будь-яка нація у Європі. Ім’я вбивці – не злидні. Його ім’я – бруд. Брудне повітря, брудна вода, брудні надра. Усі екологічні проблеми відбиваються на здоров’ї громадян,  і найжахливіше те, що ми не усвідомлюємо масштабів катастрофи. 

Роман Безсмертний: Україна зобов’язана ініціювати Балто-Чорноморський союз

Два роки тому всього 30 «зелених чоловічків» за лічені хвилини зайняли комісаріат поліції міста Шальчінінкай у Литві. З таким же успіхом вони могли б зайняти офіс мера Вільнюса або президента Литви і захопити владу в країні. Добре, що це були лише навчання. Але вони показали реальну безпекову картину в державі, яка є членом НАТО.

Система Північноатлантичного альянсу сьогодні не здатна оперативно відреагувати на загрозу для країн Центральної Європи. А самостійно ці країни себе не захистять.

Як завершити війну. План реінтеграції

Президентська кампанія в розпалі. За популістськими обіцянками про зниження комунальних тарифів, шоуізацією політики та словесним блудом майже не чути головного – дискусії про те, як нам завершити війну. Це питання стоїть одним із перших серед того, що найбільше хвилює людей. Саме на нього передусім має дати адекватну відповідь новообраний Президент.

Повернення Донбасу, і в перспективі Криму, є моїм особистим вибором як людини і як політика. Скоро піде шостий рік війни. Але до цього часу українська влада не виробила єдиного концептуального документу із планом завершення війни.

Досить обирати між меншим і більшим злом - Безсмертний

Революції незалежної України змінили наш народ. Ми всі усвідомили ціну демократії і свободи. Зробили вибір на користь Європи. Зрозуміли, що можемо опиратися лише на власні сили та ресурси.

У нас є поступ в окремих сферах. Ми зуміли на певний час захисти Україну та частково відновити армію. Ми рухаємося у Європу. 

Чому я за декриміналізацію легких наркотиків

Ні, не курю і не вживаю. Ніколи навіть не пробував. Пишу про це наперед, випереджаючи «смішки» і різні коментарі. У цьому блозі – про серйозне.

Зізнаюся: коли готував програму кандидата в президенти і озвучив тезу про декриміналізацію легких наркотиків – у людей з команди сильно округлились очі. Коли ж почули аргументи, а далі самі почали вивчати тему – погодилися, що в Україні дійсно треба це робити. 

Чому ми створюємо «РУХ +380»

Українська політика давно перетворилася із мистецтва управління державою на шоу. Нам вбили в голову, що порядній знаючій людині там не місце. Такі правила гри встановили ті, хто потрапляє у владу, аби красти та брехати.

Ми кидаємо виклик існуючій політичній системі. Нова партія «РУХ +380» буде базуватися на ціннісних орієнтирах. Наше завдання навчати, виховувати фахівців, і лише потім делегувати у владу кваліфікованих політиків. Нова політична сила повинна нести відповідальність за свої кадри на всіх посадах. Тільки за таких умов ми збудуємо партію новітнього зразка, а не КПРС.